Menu

Чуу жараткан сүрөт: Самолёттогу селфиден Нариман эмес, Атамбаев уткандай болду

Бөлүшүү:

“Атамбаев элди көтөрсө, ага каршы автомат алып чыгам… Атамбаев менен туалетке дагы чогуу барбайм” деген Бишкектин мурунку мэри Нариман Түлеев экс-президент Алмазбек Атамбаев менен Бишкек-Москва каттамында учкан учакта селфилешкенин Фейсбук баракчасына жазып, сүрөтүн илди эле, Атамбаевге караганда өзүнө терс пикирлер көп айтылды. Экөөсамолётто эмнелерди сүйлөшкөнү тууралуу Түлеевдин жазганын өзгөртпөй берели, экс-мэрдин эмнени айткысы келгенин окурман өзү түшүнүп алат:

“Отпущу небольшой комментарий по поводу селфи.

Когда я увидел его, то обратился грубо, резко, нецензурно, не смог сдержать себя. Но позже он подошел и подал руку, как бы не было, но меня воспитали в уважении к старшим, я подал руку в ответ. Несмотря на мое обращение он подошел и подал руку…

Потом он сказал «давай поговорим», и мы проговорили три с половиной часа. Я высказался про его политику, то, что происходило при нем, как его кадры грабили страну, народ, захватывали чужой бизнес и имущество. Знал он это или нет, мне неизвестно. Про его невыполненные обещания народу, про то, что не была сделана реформа силовых и судебных органов в интересах народа.

Говорил ему кто-то ранее подобное или нет за эти шесть лет не знаю. Но я высказал, сказал, что зря он не слушал меня, или других людей, кто выступал с критикой. И он кивал.

Много было высказано, и когда я спросил его «бежишь?», он ответил что вернется. Но обо всем я расскажу позже, сейчас я еще в пути и не могу подробно все передать. На днях я передам наш разговор подробнее.

Я рад, что судьба предоставила случай высказать все в лицо, не только за себя, за всех нас, друзья.

А селфи я выложил, чтобы никто этого не сделал раньше моего комментария. К нам подходили и фотографировали, но вряд ли понимали о чем мы говорим.”

Атамбаев Түлеевге караганда “какбаш” болуп бүткөн саясатчы да. Элдин көзүнчө Нариман менен катар олтуруп сүйлөшүп койсо, элдер кечээ эле туалетке чогуу барбайм деген киши бүгүн катар олтуруп учуп жатат деп айтат дегенди ойлобой койду дейсиңерби?

Булак: “Жаңы ордо

Эгер бул тексттен ката таап калсаңыз, ошол ката сөздү белгилеп, Ctrl+Enter кнопкаларын чоогу басуу менен билдирип коюңуз.

КОММЕНТАРИЙ КАЛТЫРУУ

Төмөндө көрсөтүлгөн уячаларга керектүү маалыматтарды туура киргизгениңизди текшериңиз.HTML-код киргизүүгө уруксат жок.

Captcha 59 − 58 =

ОКШОШ МАКАЛАЛАР

Меню

Орфографиялык ката тууралуу Отчет

Редакцияга төмөнкү текст жөнөтүлөт: